מכת תאונות הדרכים הפכה בשנים האחרונות מתופעה למגפה. בכל יום ניתן לשמוע על אנשים שנפצעו קשה בתאונת דרכים וסובלים כתוצאה ממנה מנכות.

 אחד מסוגי הפציעה הנפוץ ביותר בתאונות דרכים הוא איבוד היכולת ללכת. אנשים רבים סובלים לאחר תאונת דרכים בה היו מעורבים משיתוק, מקטיעת גפיים שכתוצאה מהם הם לא יכולים ללכת בכוחות עצמם. דרך השיקום של אנשים אלו היא קשה וארוכה ואחד הכלים החשובים ביותר בדרך זו הוא כסא גלגלים.

כסא גלגלים – איך להתרגל אליו לאחר תאונת דרכים

כסאות גלגלים הוא הכלים שמאפשרים לאנשים להתגבר על הפציעות שלהם ולשוב ולתפקד. בעזרת כסא גלגלים  אנשים שלא יכולים ללכת יכולים לנוע בכוחות עצמם. הכסא הוא כלי חשוב בעצמאות וביכולת של פצועים רבים לשוב ולעבוד, לגור לבד ולחזור לתפקוד שהיה להם לפני התאונה. על ידי שימוש בכסא גלגלים הפצוע לומד את המגבלות החדשות של גופו וגם את היכולות החדשות שלו. בשביל אנשים רבים הכסא גלגלים מהווה מתנה שהצילה להם את החיים והעניקה להם אותם מחדש.

כסא גלגלים ושיקום הגוף והנפש

כסא גלגלים הוא כלי חשוב הן בשיקום הפיזי של הגוף והן בשיקום הרגשי של הנפש. מבחינת השיקום הפיזי הכסא מאפשר לפצוע להתרגל למצב החדש בו הוא נמצא. כסא גלגלים מאפשר למי שנעזר בו להסתגל ולבצע משימות שונות כמו למשל קניות בסופר, נהיגה וביצוע מטלות בבית כמו בישול. מבחינה רגשית כיסא גלגלים מאפשר למי שנעזר בו לקבל את המגבלות החדשות שלו ואת הפציעה שלו. כסא הגלגלים מאפשר לנו ללמוד מהן היכולות החדשות שלנו, לקבל את כך שגופנו השתנה והוא מסייע לנו לצאת לדרך חדשה בחיים, דרך מלאת תקווה וכוחות.

Joomla SEF URLs by Artio